“Lulo Rose” - imponujące odkrycie w świecie diamentów

Jeden z najrzadszych, najczystszych i największych różowych diamentów odkryto w kopalni diamentów w Angoli. Nazwany “Lulo Rose” diament został odkryty przez górników w kopalni Lulo. Właściciel kopalni, firma Lucapa Diamond Company, ogłosiła na swojej stronie internetowej o tym odkryciu. Różowe diamenty należą do najrzadszych diamentów, dlatego znalezienie takiego diamentu o masie 170 karatów jest elektryzującym wydarzeniem. 

Fot 1. Diament Lulo Rose

Diament Lulo Rose

Źródło: Lucapa Diamond Co.

Ten rekordowy i zjawiskowy różowy diament wydobyty z Lulo świadczy o tym, że Angola jest ważnym graczem na światowej scenie przemysłu wydobywczego diamentów. Odkrycie to pokazuje potencjał kopalni. Diamantino Azevedo, Minister Zasobów Mineralnych, Ropy Naftowej i Gazu Angoli powiedział, że opłaciły się inwestycje i zaangażowanie w przemysł wydobywczy. Angola jest obecnie jednym z 10 największych producentów diamentów na świecie. “Lulo Rose” zostanie sprzedany w międzynarodowym przetargu przez angolską państwową firmę Sodiam, zajmującą się obrotem diamentami.


Dla porównania przypominamy o diamencie Pink Star o masie 59,60 karata, którego kolor został oceniony przez GIA, jako Fancy Vivid Pink. Pink Star został wydobyty przez De Beers w 1999 roku w RPA i ważył 132,5 karata przez oszlifowaniem. Pink Star był do tej pory największym znanym diamentem, który otrzymał ocenę Vivid Pink. Ze względu na wyjątkową rzadkość, Grupa Beny Steinmetz, potrzebowała aż 20 miesięcy, aby go oszlifować. Został on odsłonięty podczas publicznej ceremonii w Monako 29 maja 2003 roku i sprzedany na aukcji w Hongkongu za około 71,2 mln dolarów. Jest to najdroższy, jak dotąd diament sprzedany na aukcji. Jest więc szansa, że nowo znaleziony rekordowy diament “Lulo Rose” zostanie sprzedany za znacznie wyższą kwotę.


02.08.2022r.

Autor: Zespół 301 Carats

Porozmawiajmy

Ponad 10 lat doświadczenia w handlu diamentami, dedykowany Dział Analiz oraz zespół ekspertów w biurach w całej Polsce pozwalają nam zapewnić naszym Klientom niezrównane wsparcie na każdym etapie procesu pozyskiwania diamentów - od wyboru właściwego kamienia po jego sprzedaż z zyskiem. Zapraszamy do rozmowy telefonicznej oraz spotkania z nami osobiście lub online. 

Najnowsze artykuły

Lulo Rose - imponujące odkrycie w świecie diamentów
“Lulo Rose” - imponujące odkrycie w świecie diamentów Jeden z najrzadszych, najczystszych i największych różowych...
Nigdy więcej krwawych diamentów
Nigdy więcej krwawych diamentów Przez ostatnie kilkadziesiąt lat handel diamentami podsycał konflikty w wielu krajach...
Jak ochronić majątek w obecnej sytuacji?
Jak ochronić majątek w obecnej sytuacji? 24 lutego rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Coś,...
Poradnik kupowania diamentów

Pobierz nasz darmowy poradnik kupowania diamentów

Kompleksowy poradnik rynku diamentów.