Rynek diamentów bezbarwnych. Podsumowanie I półrocza 2022 roku

Pierwsze półrocze 2022 r. było pełne emocji na rynku diamentów bezbarwnych. Wzrost cen na indeksach diamentowych, zapoczątkowany w 2020 r. był kontynuowany. Wielu konsumentów oraz inwestorów z powodu spadającej siły nabywczej pieniądza zaczęło lokować kapitał w aktywa materialne m.in. w diamenty. Silnym czynnikiem, który spowodował gwałtowny wzrost diamentów, była inwazja Rosji na Ukrainę. W momencie wybuchu wojny w Ukrainie ceny diamentów wystrzeliły.


Kolejnym czynnikiem przemawiającym za wzrostami cen diamentów są szacunki o rekordowej liczbie ślubów w USA.


Więcej szczegółowych informacji na temat sytuacji na rynku diamentów w I półroczu 2022 roku znajduje się w raporcie dostępnym do pobrania poniżej.

Udostępnij:


11.07.2022r.

Autor: Zespół 301 Carats

Porozmawiajmy

Ponad 10 lat doświadczenia w handlu diamentami, dedykowany Dział Analiz oraz zespół ekspertów w biurach w całej Polsce pozwalają nam zapewnić naszym Klientom niezrównane wsparcie na każdym etapie procesu pozyskiwania diamentów - od wyboru właściwego kamienia po jego sprzedaż z zyskiem. Zapraszamy do rozmowy telefonicznej oraz spotkania z nami osobiście lub online.

Najnowsze artykuły

Rosnący rynek diamentów laboratoryjnych i jego wpływ na diamenty naturalne
Rosnący rynek diamentów laboratoryjnych i jego wpływ na diamenty naturalne Technologiczna rewolucja zagląda także na rynek...
Podsumowanie sierpnia 2023 na rynku diamentów
Podsumowanie sierpnia 2023 na rynku diamentów Wakacje okazały się mało sprzyjającym okresem dla rynku diamentów,...
Poradnik kupowania diamentów

Pobierz nasz darmowy poradnik kupowania diamentów

Kompleksowy poradnik rynku diamentów.