Rynek diamentów bezbarwnych. Podsumowanie 3Q 2022 roku

Trzeci kwartał 2022 r. przyniósł ochłodzenie na rynku diamentów. Podczas okresu wakacyjnego główne ośrodki handlu diamentami pracują mniej, a klienci przebywają na urlopach, więc sprzedaje się mniej diamentów. W mijającym kwartale tempo spadku cen oszlifowanych diamentów przyspieszyło i było spowodowane głównie zmniejszonym popytem na te kamienie oraz rosnącymi zapasami diamentów u jubilerów i dealerów.


Na rynku diamentów pogorszył się sentyment w związku z niepewnością o wzrost gospodarczy na świecie oraz przyszłą inflację. Klienci wydają mniej na biżuterię. W efekcie nastąpił spadek cen oszlifowanych diamentów.


Szczegółowe informacje oraz jak zachowywały się ceny diamentów, znajdują się w raporcie za 3 kwartał 2022 roku, dostępnym do pobrania poniżej.

Udostępnij:


10.10.2022r.

Autor: Zespół 301 Carats

Porozmawiajmy

Ponad 10 lat doświadczenia w handlu diamentami, dedykowany Dział Analiz oraz zespół ekspertów w biurach w całej Polsce pozwalają nam zapewnić naszym Klientom niezrównane wsparcie na każdym etapie procesu pozyskiwania diamentów - od wyboru właściwego kamienia po jego sprzedaż z zyskiem. Zapraszamy do rozmowy telefonicznej oraz spotkania z nami osobiście lub online.

Najnowsze artykuły

Rosnący rynek diamentów laboratoryjnych i jego wpływ na diamenty naturalne
Rosnący rynek diamentów laboratoryjnych i jego wpływ na diamenty naturalne Technologiczna rewolucja zagląda także na rynek...
Podsumowanie sierpnia 2023 na rynku diamentów
Podsumowanie sierpnia 2023 na rynku diamentów Wakacje okazały się mało sprzyjającym okresem dla rynku diamentów,...
Poradnik kupowania diamentów

Pobierz nasz darmowy poradnik kupowania diamentów

Kompleksowy poradnik rynku diamentów.