Rynek diamentów bezbarwnych. Podsumowanie 3Q 2022 roku

Trzeci kwartał 2022 r. przyniósł ochłodzenie na rynku diamentów. Podczas okresu wakacyjnego główne ośrodki handlu diamentami pracują mniej, a klienci przebywają na urlopach, więc sprzedaje się mniej diamentów. W mijającym kwartale tempo spadku cen oszlifowanych diamentów przyspieszyło i było spowodowane głównie zmniejszonym popytem na te kamienie oraz rosnącymi zapasami diamentów u jubilerów i dealerów.


Na rynku diamentów pogorszył się sentyment w związku z niepewnością o wzrost gospodarczy na świecie oraz przyszłą inflację. Klienci wydają mniej na biżuterię. W efekcie nastąpił spadek cen oszlifowanych diamentów.


Szczegółowe informacje oraz jak zachowywały się ceny diamentów, znajdują się w raporcie za 3 kwartał 2022 roku, dostępnym do pobrania poniżej.

Udostępnij:


10.10.2022r.

Autor: Zespół 301 Carats

Porozmawiajmy

Ponad 10 lat doświadczenia w handlu diamentami, dedykowany Dział Analiz oraz zespół ekspertów w biurach w całej Polsce pozwalają nam zapewnić naszym Klientom niezrównane wsparcie na każdym etapie procesu pozyskiwania diamentów - od wyboru właściwego kamienia po jego sprzedaż z zyskiem. Zapraszamy do rozmowy telefonicznej oraz spotkania z nami osobiście lub online.

Najnowsze artykuły

Podsumowanie lutego 2023 na rynku diamentów
Podsumowanie lutego 2023 na rynku diamentów W lutym na rynku diamentów sytuacja zmieniła się nieznacznie,...
Raport rynku diamentów w 2022 roku
Raport rynku diamentów w 2022 roku W ubiegłym roku rynkiem diamentów wstrząsnęły wydarzenia polityczne oraz...
Poradnik kupowania diamentów

Pobierz nasz darmowy poradnik kupowania diamentów

Kompleksowy poradnik rynku diamentów.