Rynek diamentów bezbarwnych. Podsumowanie 2021 roku

Ubiegły rok był bardzo udany, jeżeli spojrzymy na zmianę cen diamentów bezbarwnych. Stały popyt i niedobór podaży napędzały rynek, dlatego ceny większości diamentów bezbarwnych rosły bardzo mocno. Niektóre w ubiegłym roku osiągnęły nawet dwucyfrowe stopy zwrotu.


W ubiegłym roku silniej niż w latach wcześniejszych widać zwiększone zainteresowanie diamentami w innych kształtach, niż brylant (round). Z jednej strony jest to pokłosie zmian na rynku ślubnym w USA, gdzie panny młode preferują pierścionki z kamieniami w innym kształcie, żeby się wyróżnić. Wpływ na rosnące zainteresowanie innymi kształtami diamentów bezbarwnych ma również ich niższa cena w stosunku do najbardziej popularnego brylantu.


Szczegółowe podsumowanie 2021 roku na rynku diamentów bezbarwnych znajduje się w raporcie dostępnym do pobrania poniżej.

Udostępnij:


10.01.2022r.

Autor: Zespół 301 Carats

Porozmawiajmy

Ponad 10 lat doświadczenia w handlu diamentami, dedykowany Dział Analiz oraz zespół ekspertów w biurach w całej Polsce pozwalają nam zapewnić naszym Klientom niezrównane wsparcie na każdym etapie procesu pozyskiwania diamentów - od wyboru właściwego kamienia po jego sprzedaż z zyskiem. Zapraszamy do rozmowy telefonicznej oraz spotkania z nami osobiście lub online.

Najnowsze artykuły

Rosnący rynek diamentów laboratoryjnych i jego wpływ na diamenty naturalne
Rosnący rynek diamentów laboratoryjnych i jego wpływ na diamenty naturalne Technologiczna rewolucja zagląda także na rynek...
Podsumowanie sierpnia 2023 na rynku diamentów
Podsumowanie sierpnia 2023 na rynku diamentów Wakacje okazały się mało sprzyjającym okresem dla rynku diamentów,...
Poradnik kupowania diamentów

Pobierz nasz darmowy poradnik kupowania diamentów

Kompleksowy poradnik rynku diamentów.