Rynek diamentów bezbarwnych. Podsumowanie 2021 roku

Ubiegły rok był bardzo udany, jeżeli spojrzymy na zmianę cen diamentów bezbarwnych. Stały popyt i niedobór podaży napędzały rynek, dlatego ceny większości diamentów bezbarwnych rosły bardzo mocno. Niektóre w ubiegłym roku osiągnęły nawet dwucyfrowe stopy zwrotu.


W ubiegłym roku silniej niż w latach wcześniejszych widać zwiększone zainteresowanie diamentami w innych kształtach, niż brylant (round). Z jednej strony jest to pokłosie zmian na rynku ślubnym w USA, gdzie panny młode preferują pierścionki z kamieniami w innym kształcie, żeby się wyróżnić. Wpływ na rosnące zainteresowanie innymi kształtami diamentów bezbarwnych ma również ich niższa cena w stosunku do najbardziej popularnego brylantu.


Szczegółowe podsumowanie 2021 roku na rynku diamentów bezbarwnych znajduje się w raporcie dostępnym do pobrania poniżej.

Udostępnij:


10.01.2022r.

Autor: Zespół 301 Carats

Porozmawiajmy

Ponad 10 lat doświadczenia w handlu diamentami, dedykowany Dział Analiz oraz zespół ekspertów w biurach w całej Polsce pozwalają nam zapewnić naszym Klientom niezrównane wsparcie na każdym etapie procesu pozyskiwania diamentów - od wyboru właściwego kamienia po jego sprzedaż z zyskiem. Zapraszamy do rozmowy telefonicznej oraz spotkania z nami osobiście lub online.

Najnowsze artykuły

Podsumowanie lutego 2023 na rynku diamentów
Podsumowanie lutego 2023 na rynku diamentów W lutym na rynku diamentów sytuacja zmieniła się nieznacznie,...
Raport rynku diamentów w 2022 roku
Raport rynku diamentów w 2022 roku W ubiegłym roku rynkiem diamentów wstrząsnęły wydarzenia polityczne oraz...
Poradnik kupowania diamentów

Pobierz nasz darmowy poradnik kupowania diamentów

Kompleksowy poradnik rynku diamentów.