Rynek diamentów bezbarwnych. Podsumowanie 1Q 2022 roku

W pierwszym kwartale tego roku ceny diamentów bezbarwnych kontynuowały wzrosty rozpoczęte w 2021 r. Inwestorzy na całym świecie, w obawie przed wysoką inflacją kupują nieruchomości, złoto i inne metale szlachetne, surowce oraz kamienie szlachetne głównie diamenty.


Kolejnym czynnikiem przemawiającym za wzrostami cen diamentów jest wojna na Ukrainie. Wielu inwestorów zaczęło postrzegać diamenty, jako atrakcyjna forma lokowania kapitału, ze względu na ich cechy. Koncentracja olbrzymiej wartości i możliwość łatwego transportu diamentów przemawia mocno do inwestorów, dlatego widzimy zwiększony popyt na te kamienie szlachetne. Z tego powodu diamenty o wyjątkowych cechach są obecnie trudno dostępne.


Więcej informacji o cenach diamentów w I kwartale 2022 roku znajduje się w raporcie dostępnym do pobrania poniżej.

Udostępnij:


11.04.2022r.

Autor: Zespół 301 Carats

Porozmawiajmy

Ponad 10 lat doświadczenia w handlu diamentami, dedykowany Dział Analiz oraz zespół ekspertów w biurach w całej Polsce pozwalają nam zapewnić naszym Klientom niezrównane wsparcie na każdym etapie procesu pozyskiwania diamentów - od wyboru właściwego kamienia po jego sprzedaż z zyskiem. Zapraszamy do rozmowy telefonicznej oraz spotkania z nami osobiście lub online.

Najnowsze artykuły

Podsumowanie lutego 2023 na rynku diamentów
Podsumowanie lutego 2023 na rynku diamentów W lutym na rynku diamentów sytuacja zmieniła się nieznacznie,...
Raport rynku diamentów w 2022 roku
Raport rynku diamentów w 2022 roku W ubiegłym roku rynkiem diamentów wstrząsnęły wydarzenia polityczne oraz...
Poradnik kupowania diamentów

Pobierz nasz darmowy poradnik kupowania diamentów

Kompleksowy poradnik rynku diamentów.