NATURALNE DIAMENTY
Inwestycja w ponadczasowe piękno

Wyjątkowy dar natury

Ponad miliard lat temu, głębiej niż 160 kilometrów pod powierzchnią Ziemi, w temperaturze powyżej 1150˚ C i przy ciśnieniu 45 tysięcy razy większym niż na poziomie morza, atomy węgla złączyły się ze sobą tworząc najtwardszy minerał na świecie. Diamenty pozostawały ukryte głęboko wewnątrz Ziemi przez miliony lat, aż gwałtowna aktywność wulkaniczna przetransportowała je w kierunku powierzchni za pomocą magmy.

Pozostałościami po tych starożytnych wulkanach są pionowe formacje skalne, zwane kominami kimberlitowymi – to właśnie one stanowią główne źródło obecnie wydobywanych diamentów.

Droga do doskonałości

Zanim surowy diament trafi do obróbki, musi on przejść rygorystyczny proces certyfikacji Kimberly. Dzięki Kimberly Process wiemy, że 99,8% diamentów dostępnych obecnie na rynku pochodzi ze stref bezkonfliktowych.

Szlifowanie diamentu jest wyjątkowo trudnym zadaniem. Od kunsztu szlifierza zależy to, czy diament będzie odpowiednio odbijał światło i zachwycał swoim blaskiem.

Ponadczasowe piękno

Na końcu tego niezwykłego procesu, diament trafia do niezależnego instytutu w celu oceny jakości, certyfikacji oraz naniesienia laserowej inskrypcji na boku diamentu, korespondującej z jego certyfikatem.

Tak przygotowany diament może kontynuować swoją przygodę, będąc przekazywanym przez pokolenia i niezmiennie zachwycając kolejnych posiadaczy.

Dołącz do ekskluzywnego grona posiadaczy diamentów

Diamenty o parametrach inwestycyjnych są wyjątkowo rzadkie. Diamenty bezbarwne o najwyższej czystości stanowią zaledwie 0,02% wydobycia, z kolei niektóre diamenty kolorowe trafiają się raz na 100 tysięcy wydobytych kamieni.

Podobnie jak w przypadku niezwykłych dzieł sztuki, unikatowość i ograniczona podaż napędzają ich wartość, która rośnie z biegiem czasu.
Warszawa, Q22
Biuro diamentowe
Szczecin
Biuro diamentowe ze skarbcem

Kupuj diamenty z pomocą ekspertów

Klienci 301 Carats otrzymują dostęp do wyselekcjonowanych diamentów naturalnych. Diamenty są certyfikowane przez najważniejsze instytuty gemmologiczne i podlegają uznanym na całym świecie standardom wyceny.

Porozmawiaj z naszym ekspertem, który wprowadzi Cię do świata diamentów inwestycyjnych.
Zadzwoń: +48 571 396 395

lub

Zamów rozmowę