Komentarz rynkowy 301 Carats - 16.08.2022r.

Uczestnicy rynku diamentów w obliczu spowolnienia w Chinach i niepewności gospodarczej w USA zachowuje ostrożność. Mimo wszystko spodziewają się stabilnej sprzedaży świątecznej w USA pomimo obecnych warunków gospodarczych. Ceny niektórych kategorii oszlifowanych diamentów nieznacznie spadają. Obecnie rynek napędzają najzamożniejsi konsumenci, którzy kupują diamenty 3 karatowe i większe.


Przed nadchodzącym świętem Diwali oraz sezonem ślubnym w Indiach tamtejszy rynek biżuterii jest pełen optymizmu, co było widać na zakończonych dużym sukcesem targach IIJS (India International Jewellery Show). Sprzedaż biżuterii napędza głównie popyt na złoto, ale diamenty są również popularne ze względu na zmiany kulturowe w Indiach i wpływy zachodniego stylu. Szlifiernie natomiast oczekują przyszłotygodniowej oferty De Beers na nieoszlifowane diamenty.


W Hong Kongu poprawiają się nastroje, ponieważ rząd skraca okres kwarantanny dla przyjezdnych. Wzrost turystyki będzie mieć pozytywny wpływ na sprzedaż diamentów w nadchodzących miesiącach.


16.08.2022r.

Autor: Kamil Martyniuk

Porozmawiajmy

Ponad 10 lat doświadczenia w handlu diamentami, dedykowany Dział Analiz oraz zespół ekspertów w biurach w całej Polsce pozwalają nam zapewnić naszym Klientom niezrównane wsparcie na każdym etapie procesu pozyskiwania diamentów - od wyboru właściwego kamienia po jego sprzedaż z zyskiem. Zapraszamy do rozmowy telefonicznej oraz spotkania z nami osobiście lub online.

Najnowsze artykuły

Komentarz rynkowy 301 Carats - 29.08.2022r.
Komentarz rynkowy 301 Carats - 29.08.2022r. Na amerykańskim rynku handel diamentami stopniowo się poprawia, ponieważ...
Komentarz rynkowy 301 Carats - 16.08.2022r.
Komentarz rynkowy 301 Carats - 16.08.2022r. Uczestnicy rynku diamentów w obliczu spowolnienia w Chinach i...
diamond investment guide book

Pobierz nasz darmowy poradnik kupowania diamentów

Kompleksowy poradnik rynku diamentów.